INTERNET REKLAMCILIĞI

Reklamcılar Derneği 2012 Medya Yatırımları Raporu’na göre Dijital reklam harcamalarında önceki yıla nazaran yaklaşık %23’lük bir büyüme gerçekleşmiştir. Ayrıca Pazarpayı sıralamasında,TV ve Gazete’den sonraki yerini alarak üçüncü sıraya geldiği gözlemlenmektedir. Bu durum, Türkiye’deki genç nüfus ve internet kullanım sıklığının hızlıca artmasından kaynaklanmaktadır.


Giderek artan rekabet koşullarında öne çıkmaya çalışan ve internetin gücünün farkında olan reklamverenlerin internet reklamlarından maksimum verim alabilmeleri için doğru mecra ve yöntem kullanımı son derece önemlidir. Yapılan birçok araştırma gösteriyor ki; tüketiciler, satın alacağı ürün ne olursa olsun, karar verme aşamasında internet üzerinde oldukça fazla zaman geçiriyor.


Internet reklamcılığını kullanarak hedef kitlenize ulaşabilmeniz için kullanabileceğiniz birçok uygulama bulunuyor. Sosyal medya, Google aramaları, rich media, online video, performans pazarlama ve bunlar gibi mecraları nasıl ve ne oranda kullanacağınızın doğru planlanması, reklam sonuçlarının işletmenizde başarı ile sonuçlanması açısından önemli bir yer tutar.


Reklamport, medya ve teknoloji birikimiyle bu karmaşıklığı sizin için basitleştirmek ve verimli hale getirmek amacıyla hizmet vermektedir.